مدیریت زندگی

معرفی کتاب: به جعبه دست بزن | ست گادین

گاهی برای ما پیش‌ می‌آید که رویاهای زیادی در سر داریم یا از شرایط کنونی‌مان راضی نیستیم؛ اما درعین‌حال نمی‌دانیم که از کجا و چگونه شروع کنیم.

همین عامل باعث می‌شود که مدت‌ها بگذرد و ما دست به هیچ اقدامی نزنیم و دربسیاری از موارد حتی شاهد تحقق رویاهایمان توسط دیگران باشیم.

ست گادین در کتاب به جعبه دست بزن با قلم جادویی‌اش، مانند یک مربی بزرگ شما را وادار به انجام کارهایی جدید و چیزهایی که از انجام آن‌ها وحشت دارید، می‌کند.

این کتاب مثل دو مشت متوالی است! نیمی از آن تنبیه است و نیم دیگر تشویق!                                                                                  استیون پرسفیلد، نویسنده جنگ هنر

 

بیایید و قبل از اینکه ادامه این نوشته را بخوانید به سوال زیر فکر کنید؟

آخرین باری که کاری را برای اولین بار انجام دادی کی بود؟

نویسنده کتاب به جعبه دست بزن

ست گادین نویسنده و مدرس متفاوتی است. او کتاب‌های پرفروش و پرطرفداری مانند گاو بنفش، قبایل و شیب نوشته است.

اکثر افراد ست گادین را در حوزه بازاریابی می‌شناسند؛ اما او حرف‌های فوق‌العاده‌ای نیز در زمینه رهبری و مهارت‌های فردی دارد. وبلاگ ست گادین جزو پرطرفدارترین وبلاگ‌های جهان است. او همواره وبلاگ خود را به‌روز می‌کند و نکات آموزنده‌ای در آن منتشر می‌کند.

"درباره

مرور بخش‌هایی از کتاب به جعبه دست بزن

🔴 بیانه‌ای درباره شروع

شروع یک پروژه یعنی غوغا به‌راه‌انداختن، یعنی انجام کاری که به نظر می‌رسد ریسک دارد.

نه فقط اینکه «شروع کردم به فکر کردن درباره این موضوع» یا «باید درباره این موضوع جلسه بگذاریم» یا حتی «درخواست ثبت اختراع کردم».

نه، شروع.

رفتن به نقطه‌ای غیرقابل بازگشت.

جهش.

تعهد.

عملی کردن.

ست گادین در بخشی از کتاب به اصل هفتم اشاره می‌کند.

  • اصل اول این است که آگاه باشید، آگاه از بازار، فرصت‌ها و هویت‌تان.
  • اصل دوم این است که مطلع باشید تا شرایط پیرامون‌تان را درک کنید.
  • اصل سوم این است که متصل باشید تا وقتی مشارکت می‌کنید به شما اعتماد کنند.
  • اصل چهارم این است که ثابت‌قدم باشید تا سیستم بداند چه انتظاری داشته باشد.
  • اصل پنجم این است که یک دارایی به وجود بیاورید تا چیزی برای فروش داشته باشید.
  • اصل ششم این است که پربازده باشید تا بتوانید قیمت بالا بدهید.

اگر تمام این کارها را انجام دهید، باز هم ممکن است شکست بخورید. کار کافی نیست. کارخانه کافی نیست. تجارت کافی نیست. قبلا این‌ها کافی بودند، ولی دیگر نیستند.

دنیا به سرعت درحال تغییر است. بدون ابتکار عمل، چاره‌ای ندارید جز اینکه فقط به دنیا واکنش نشان دهید. بدون توانایی برانگیختن و آزمایش کردن، نمی‌توانید پیش بروید، معلق می‌مانید و دست‌خوش اتفاقات می‌شوید.

ست گادین در کتاب به جعبه دست بزن می‌گوید:

می‌توانم هزار کتاب و میلیون یادداشت درباره شش اصل اول پیدا کنم. در یادداشت‌های بی‌شماری در مدرسه و بسیاری از دانشگاه‌ها این افکار را در ذهن‌تان حک کرده‌اند و مدیران با کمال میل در این زمینه به شما کمک می‌کنند؛ اما وقتی نوبت یه اصل هفتم می‌رسد، به‌نظر می‌رسد تنها هستید.

اصل هفتم ترسناک است و به همین دلیل، به‌راحتی ممکن است نادیده گرفته شود. اصل هفتم این است که جرأت و علاقه این را داشته باشید که دل‌تان را به دریا بزنید.


پاراگرافی ضروری برای هر کارآفرین

ست گادین در بخشی از کتاب به نکته‌ای کوتاه اشاره می‌کند که برخلاف ظاهرش بسیار کلیدی است و باید بارها و بارها به آن فکر کرد.

بخشی از شروع کردن این است که حاضر باشیم بفهمیم نتیجه‌ای که به دست می‌آوریم با آنچه قصد داشتیم به دست آوریم تفاوت دارد. اگر حاضر به کشف این شگفتی نیستید، تعجبی ندارد که از شروع کردن می‌ترسید.

شروع کردن به معنی کنترل نیست، بلکه به معنی آغاز کردن است. مدیریت به معنی کنترل است که مهارت کاملاً متفاوتی است.


کتاب Poke the Box در ایران نیز توسط نشر آموخته ترجمه شده است.

کتاب به جعبه دست بزن ست گادین

کتاب به جعبه دست بزن ست گادین

 

این کتاب توسط خانم صدف حکیمی‌زاده به فارسی ترجمه شده است و می‌توان گفت کیفیت ترجمه از نظر روان بودن تقریبا راضی کننده است.

شابک: ۹۷۸۶۰۰۸۲۳۷۴۴۰

لینک نسخه اصلی کتاب در آمازون

لینک نسخه فارسی کتاب در انتشارات آموخته

امید جهانداری

یک نویسنده و رفتارشناس 🔻 سال‌ها کسب‌وکارهای مختلف را تجربه کرده‌ام و مبانی علمی آن را آموخته‌ام. در فلسفه، علوم رفتاری و روانشناسی شاگردی کرده‌ام، مطالعه کرده‌ام، یادگرفته‌ام و یاد می‌گیرم. هر روز به دنبال شیوه‌های جدید یادگیری و آموزش اثربخش هستم. 🔺 با استفاده از ترکیب همه این‌ها هم‌اکنون آموزش می‌دهم و می‌نویسم و تلاش‌ می‌کنم که آموزش‌هایی بسیار ساده؛ اما پرمغز تولید کنم.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا