معرفی کتاب

معرفی کتاب: نفحات نفت رضا امیرخانی

معرفی کتاب: نفحات نفت رضا امیرخانیReviewed by امید جهانداری on Mar 24Rating: ۵.۰معرفی کتاب: نفحات نفت رضا امیرخانیدر چند سال اخیر صحبت از کارآفرینی جوانان، تولید ملی، کالای داخلی، قاچاق و موضوعاتی از این دست بسیار زیاد شده است. موضوعاتی که همگی یک ریشه دارند و اگر عمیق نگاه کنیم با یکدیگر پیوند عمیقی دارند.

نفحات نفت جستاری در فرهنگ نفتی و مدیریت دولتی

 

در چند سال اخیر صحبت از کارآفرینی جوانان، تولید ملی، کالای داخلی، قاچاق و موضوعاتی از این دست بسیار زیاد شده است. موضوعاتی که همگی یک ریشه دارند و اگر عمیق نگاه کنیم با یکدیگر پیوند عمیقی دارند.

کتابی را که امروز می خواهیم معرفی کنیم، نوشته رضا امیرخانی نویسنده مشهور ایرانی است. اکثر آثار رضا امیرخانی که غالب آنها بصورت داستانی هستند، بسیار پرفروش می‌شوند و مورد استقبال قرار می‌گیرند.

نفحات نفت، اثری متفاوت با موضوعی متفاوت از رضا امیرخانی است. او در این کتاب ریشه تمام مسائل بیکاری، تولید داخلی، قاچاق و سایر موارد را به شکلی کاملا عمیق و زیبا بیان می‌کند.

رضا امیرخانی در این کتاب ریشه این مشکلات را نفت و مدیریت دولتی بیان می‌کند.

شنیده ام که ستاره دریایی اگر بازویش زیر سنگ گیر بیفتند، از خیر بازو می‌گذرد و آن را قطع می‌کند. اما این مال وقتی است که ستاره بیم داشته باشد از خطر… دولت تا نفت دارد، خطری تهدیدش نمی‌کند! و این گونه ، اقتصاد دولتی و مدیر سه لتی ساخته می شوند. رضا امیرخانی – بخشی از کتاب نفحات نفت

نفحات نفت به ما دید کاملی از شرایط موجود و موقعیت کنونی ما می‌دهد تا بتوانیم تصمیمات بهتری را بگیریم و به دلیل بسیاری از مسائل حل نشده پی ببریم.

نفحات نفت رضا امیرخانی
نفحات نفت رضا امیرخانی

نکته: رضا امیرخانی همه کتاب‌هایش را با رسم الخط خاص خودش می نویسد و ادبیات و واژگانی که استفاده می‌کند گاهی با عرف رایج کمی متفاوت است. لطفا این کتاب را تا انتها بخوانید و هرکجا که دیدید مفهوم برخی کلمات را متوجه نمی‌شدید، زیاد بر روی آنها تاکید نکنید و از آنها بگذرید و سراغ جمله‌های بعدی بروید، نگران نباشید، اصلا مطلب را کاملا متوجه خواهید شد. از آنجا که توصیه می‌شود نفحات نفت را چندین بار بخوانید، در دفعات بعد به سراغ معانی واژگان جدید بروید.

خواندن این کتاب را به تمامی ایرانی‌ها توصیه می‌کنیم؛ اما تاکید می‌کنیم که خواندن نفحات نفت برای تمام افرادی که به هر نحوی علاقه به فضای کسب‌وکار دارند یا در این حوزه فعال هستند، برای بقا و رشد در فضای جدید کسب‌وکار ایران بسیار واجب است.


نفحات نفت توسط نشر افق منتشر شده است.

شابک: ۹۷۸۹۶۴۳۶۹۵۵۳۸       لینک کتاب در دیجی‌کالا

 

برچسب ها

امید جهانداری

امید جهانداری هستم. سال‌ها در حوزه کسب‌وکار و همچنین آموزش فعالیت کرده‌ام، یادگرفته‌ام، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. برآیند همه آموخته‌هایم این است که شاه‌کلید رشد یک مدیر، یک کسب‌وکار و یک فرد، مسلط بودن به مهارت‌های فردی و رفتاری است.

یک نظر

  1. با سلام… خیلی ممنونم مطالبتون عالی بود. برای معرفی کتاب به صورت کلی. از شما در خواست کمک داشتم برای معرفی بیشتر کتاب. مثلا اهمیت و ضرورت نوشتن این کتاب به صورت کلی چیه یه جاهایی اشاره کرده بودید اما عمیق بهش نپرداخته بودید. و اهداف کتاب هم همین طور توضیحاتی درباره. کل فصول به صورت اجمالی … ممنون میشم اگه این بخش ها رو به مطالب اضافه کنید. با سپاس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا