مهارت‌های ارتباطی

مسئولیت‌گریزی چگونه بحران می‌سازد؟ | گفت‌وگو با دکتر علی صاحبی

گفت‌وگو با دکتر علی صاحبی درباره مسئولیت‌پذیری و مسئولیت‌گریزی

این‌روزها بسیاری از کارشناسان حوزه روانشناسی و رفتار درباره موضوعات زیادی از جمله راه‌کارهای کاهش استرس و مدیریت خود و … صحبت‌های زیادی کرده‌اند که واقعا برای سلامت روان و تاب‌آوری این‌روزهای‌مان بسیار موثر بوده است.

اما در این گفت‌وگو می‌خواهیم نگاهی دیگر به رفتارهای خود خصوصا در بحران کرونا داشته باشیم.
نگاهی که دید وسیع‌تری به ما و عمق تاثیر رفتارهای ما می‌دهد.

همچنین می‌خواهیم از نگاهی دیگر به رفتارهای موثر برای دعوت جامعه به مسئولیت‌پذیری بپردازیم و نقشی که هر یک از ما می‌توانیم فراتر از خود و خانواده‌مان در کنترل بحران‌هایی همچون ویروس کرونا داشته باشیم.

🔘 در این ویدیو با دکتر علی صاحبی روانشناس بالینی، مربی ارشد و عضو هیئت علمی موسسه بین‌المللی ویلیام گلاسر درباره این موضوع به بحث نشسته‌ایم و به دنبال پاسخ سوالاتی کلیدی بوده‌ایم که کمتر به آن‌ها پاسخ داده شده است.


این گفت‌وگو به‌صورت زنده در اینستاگرام برگزار شده است و شما هم‌اکنون به فیلم کامل این گفت‌وگو دسترسی دارید.

قسمت اول

قسمت دوم


امید جهانداری

یک نویسنده و رفتارشناس 🔻 سال‌ها کسب‌وکارهای مختلف را تجربه کرده‌ام و مبانی علمی آن را آموخته‌ام. در فلسفه، علوم رفتاری و روانشناسی شاگردی کرده‌ام، مطالعه کرده‌ام، یادگرفته‌ام و یاد می‌گیرم. هر روز به دنبال شیوه‌های جدید یادگیری و آموزش اثربخش هستم. 🔺 با استفاده از ترکیب همه این‌ها هم‌اکنون آموزش می‌دهم و می‌نویسم و تلاش‌ می‌کنم که آموزش‌هایی بسیار ساده؛ اما پرمغز تولید کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا