به‌روزرسانی کسب‌وکار

رادیو اکسون: بازی قیمت چگونه کسب‌‌وکار ما را نابود می‌کند

رادیو اکسون: بازی قیمت چگونه کسب‌‌وکار ما را نابود می‌کندReviewed by امید جهانداری on Mar 15Rating: ۵.۰رادیو اکسون: بازی قیمت چگونه کسب‌‌وکار ما را نابود می‌کندیکی از بزرگترین دغدغه‌های جدید کسب‌وکارها که روز به روز اهمیت آن پر رنگ‌تر نیز می‌شود، بازار رقابت است. هر روزه به تعداد کسب‌وکار‌ها و رقبا افزوده می شود. یکی از عوامل کلیدی که در این رقابت‌ها نقش کلیدی را ایفا می‌کند، قیمت است. قیمت یکی از بزرگترین دلایل خرید مشتریان است، اهمیت قیمت‌گذاری به حدی است که می‌تواند یک کسب‌وکا را نابود یا دست نیافتنی کنید. اما یکی از پدیده‌هایی که امروزه شاهد آن هستیم، رقابت بر سر کاهش قیمت‌ها است به طوری که بسیاری از کسب‌وکارها را مجبور به کاهش روز به روز قیمت‌ها می‌کند.

قبل از ورود به بازی قیمت باید آن را شناخت!

 

یکی از بزرگترین دغدغه‌های جدید کسب‌وکارها که روز به روز اهمیت آن پر رنگ‌تر نیز می‌شود، بازار رقابت و بازی قیمت است. هر روزه به تعداد کسب‌وکار‌ها و رقبا افزوده می شود. یکی از عوامل کلیدی که در این رقابت‌ها نقش کلیدی را ایفا می‌کند، قیمت است.

قیمت یکی از بزرگترین دلایل خرید مشتریان است، اهمیت قیمت‌گذاری به حدی است که می‌تواند یک کسب‌وکار را نابود یا دست نیافتنی کند.

اما یکی از پدیده‌هایی که امروزه شاهد آن هستیم، رقابت بر سر کاهش قیمت‌ها است به طوری که بسیاری از کسب‌وکارها را مجبور به کاهش روز به روز قیمت‌ها می‌کند.

اما سوالاتی در این رابطه مطرح است:

۱- آیا کاهش قیمت‌ها به نفع کسب‌وکارها است؟

۲- آیا همیشه قیمت‌های بالا باعث سود کسب‌وکارها می‌شوند؟

۳- آیا کاهش روز به روز قیمت‌ها به نفع مشتری است؟

۴- برنده بازی قیمت‌ها کیست؟ کسب‌وکارها یا مشتری؟

۵- در مقابله با کاهش قیمت رقبا چگونه باید عمل کرد؟

۶ چه زمان باید قیمت‌ها را افزایش و چه زمان کاهش داد؟

۷- آیا مشتری همیشه کاهش قیمت را دوست دارد؟

۸- دام بازی قیمت چیست و چگونه در این دام نیفتیم؟

در این قسمت از رادیو اکسون، به سوالات فوق پاسخ داده‌ایم و به طور خلاصه قوانین بازی قیمت را گفته‌ایم که اگر کسی می‌خواهد وارد این بازی شود، در دام‌های آن گرفتار نشود و بتواند در زمان درست اقدام مناسب را انجام دهد و رقبای خود را به شکلی صحیح و دائمی کنار بزند.


دانلود


برچسب ها

امید جهانداری

امید جهانداری هستم. سال‌ها در حوزه کسب‌وکار و همچنین آموزش فعالیت کرده‌ام، یادگرفته‌ام، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. برآیند همه آموخته‌هایم این است که شاه‌کلید رشد یک مدیر، یک کسب‌وکار و یک فرد، مسلط بودن به مهارت‌های فردی و رفتاری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن