رادیو

رادیو اکسون: بازی قیمت چگونه کسب‌‌وکار ما را نابود می‌کند

قبل از ورود به بازی قیمت باید آن را شناخت!

 

یکی از بزرگترین دغدغه‌های جدید کسب‌وکارها که روز به روز اهمیت آن پر رنگ‌تر نیز می‌شود، بازار رقابت و بازی قیمت است. هر روزه به تعداد کسب‌وکار‌ها و رقبا افزوده می شود. یکی از عوامل کلیدی که در این رقابت‌ها نقش کلیدی را ایفا می‌کند، قیمت است.

قیمت یکی از بزرگترین دلایل خرید مشتریان است، اهمیت قیمت‌گذاری به حدی است که می‌تواند یک کسب‌وکار را نابود یا دست نیافتنی کند.

اما یکی از پدیده‌هایی که امروزه شاهد آن هستیم، رقابت بر سر کاهش قیمت‌ها است به طوری که بسیاری از کسب‌وکارها را مجبور به کاهش روز به روز قیمت‌ها می‌کند.

اما سوالاتی در این رابطه مطرح است:

۱- آیا کاهش قیمت‌ها به نفع کسب‌وکارها است؟

۲- آیا همیشه قیمت‌های بالا باعث سود کسب‌وکارها می‌شوند؟

۳- آیا کاهش روز به روز قیمت‌ها به نفع مشتری است؟

۴- برنده بازی قیمت‌ها کیست؟ کسب‌وکارها یا مشتری؟

۵- در مقابله با کاهش قیمت رقبا چگونه باید عمل کرد؟

۶ چه زمان باید قیمت‌ها را افزایش و چه زمان کاهش داد؟

۷- آیا مشتری همیشه کاهش قیمت را دوست دارد؟

۸- دام بازی قیمت چیست و چگونه در این دام نیفتیم؟

در این قسمت از رادیو اکسون، به سوالات فوق پاسخ داده‌ایم و به طور خلاصه قوانین بازی قیمت را گفته‌ایم که اگر کسی می‌خواهد وارد این بازی شود، در دام‌های آن گرفتار نشود و بتواند در زمان درست اقدام مناسب را انجام دهد و رقبای خود را به شکلی صحیح و دائمی کنار بزند.


دانلود


امید جهانداری

یک نویسنده و فیلسوف زندگی # سال‌ها کسب‌وکارهای مختلف را تجربه کرده‌ام و مبانی علمی آن را آموخته‌ام. در فلسفه، علوم رفتاری و روانشناسی شاگردی کرده‌ام، مطالعه کرده‌ام، یادگرفته‌ام و یاد می‌گیرم. هر روز به دنبال شیوه‌های جدید یادگیری و آموزش اثربخش هستم. # با استفاده از ترکیب همه این‌ها هم‌اکنون آموزش می‌دهم و می‌نویسم و تلاش‌ می‌کنم که آموزش‌هایی بسیار ساده؛ اما پرمغز تولید کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا