رشد کسب‌وکار

۳ روش تضمینی برای جذب فالوور اینستاگرام

جذب فالوور اینستاگرام دغدغه مهم افراد و کسب‌وکارهای امروز است.

این روزها اکثر افراد از مرحله حضور در شبکه‌های اجتماعی و اینستاگرام عبور کرده‌اند و کسی در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام موفق‌تر است که بتواند سهم بیشتری از مخاطبان مرتبط با خود را نسبت به رقبا به‌دست آورد.

همان‌طور که شما بهتر از من می‌دانید، برای افزایش فالوور اینستاگرام راه‌های اخلاقی و غیراخلاقی زیادی وجود دارد؛ اما افزایش فالوور نمی‌تواند امری موثر باشد. پس باید تأکید ما بر روی جذب مخاطب باشد که شیوه‌ای کاملاً اخلاقی و البته اثربخش است.

در این مقاله ۳ روش تضمینی را برای جذب مخاطب مرتبط در اینستاگرام معرفی خواهیم کرد.

برای جذب فالوور اینستاگرام سه روش کلی وجود دارد:

۱- جذب ارگانیک

۲- تبلیغات

۳- فالو موقت

جذب ارگانیک

بهترین روش برای افزایش و جذب فالوور اینستاگرام جذب ارگانیک است. این شیوه به‌صورت مستقیم نیز هیچ‌هزینه‌ای مانند تبلیغات برای شما ندارد.

اگر که وب‌سایت دارید و یا با مباحث سئو آشنا هستید، باید بگوییم که این شیوه نیز تقریباً بر اساس همان استراتژی کار می‌کند؛ یعنی ما کاری کنیم که به‌صورت طبیعی برای افراد بیشتری و درجاهای بیشتری دیده شویم.

معمولاً در بحث سئو تلاش می‌شود که در گوگل بیشتر دیده شویم؛ اما در اینستاگرام هدف ما حضور و دیده شدن در اکسپلور است.

برای موفقیت در جذب فالوور اینستاگرام بصورت ارگانیک، مهم‌ترین چیز تولید محتوای اصیل و اثربخش است. محتوایی که بتواند مخاطب را درگیر خود کند و مخاطب را قانع کند که در زیر آن کامنت بنویسد یا آن را با سایر دوستانش به اشتراک بگذارد. جذب ارگانیک سخت‌ترین و البته اثربخش‌ترین روش جذب فالوور اینستاگرام است.

موثرترین روش جذب فالوور در اینستاگرام
موثرترین روش جذب فالوور در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام

این روش برای جذب فالوور اینستاگرام به اثربخشی جذب ارگانیک نیست؛ اما اگر به‌صورت درست و حرفه‌ای اجرا شود، می‌تواند نتایج بسیار خوب و اثربخشی را به همراه داشته باشد.

البته اگر این روش را به‌درستی استفاده نکنیم فرقی با فردی که هرروز پیامک‌های به‌دردنخور تبلیغاتی ارسال می‌کند نداریم.

تبدیل به یک اسپمر بزرگ می‌شویم. هم هزینه خود را هدر داده‌ایم، هم هیچ نتیجه‌ای نگرفته‌ایم و در آخر برای برند خود نیز چیزی جز دشنام و بدنامی فراهم نکرده‌ایم.

برای اجاره تبلیغات مؤثر در اینستاگرام به مرتبط بودن محتوا و زمینه فعالیت شما با صفحه‌ای که در آن قصد تبلیغ را دارید، توجه کنید. در بحث تبلیغات در دنیای امروز کمیت و تعداد به‌تنهایی هیچ اهمیتی ندارند. چیزی که مهم است نسبت یکپارچگی مخاطب است.

فرض کنید شما درزمینهٔ فروش کتاب مشغول به فعالیت هستید؛ حال در صفحات مختلف اینستاگرام جست‌وجو می‌کنید و یک صفحه ۷۰ هزارنفری را که در آن جدیدترین داب‌اسمش‌ها قرار می‌گیرد، پیدا می‌کنید و در آن تبلیغ می‌کنید. در اینجا تعداد مهم نیست؛ ممکن است در حالت دیگر صفحه‌ای را پیدا کنید که ۸ هزار فالوور داشته باشد؛ اما موضوع و مخاطبان آن درزمینهٔ کتاب‌خوانی باشند.

در اینجا مطمئناً می‌توانید مخاطب یکپارچه‌تری را جذب کنید. دقت داشته باشید که در دام تعداد گرفتار نشوید. چیزی که مهم است درصد تبدیل است. گاهی ما با افزایش مخاطبانی که هیچ ارتباطی با ما و خدمات‌مان ندارند، تنها درصد تبدیل را کاهش می‌دهیم.

روش‌های جذب فالوور اینستاگرام
جذب فالوور اینستاگرام

فالو موقت و ربات

روش سوم برای جذب فالوور اینستاگرام، روش فالو موقت است. این روش پرطرفدارترین، پراستفاده‌ترین و آسان‌ترین روش جذب مخاطب واقعی است. این روش برخلاف روش اول و حتی دوم، هیچ سختی ندارد.

افراد در این روش با استفاده از یک ربات هوشمند به سراغ هشتگ‌های مرتبط و صفحات رقیبان خود می‌روند، سپس افراد موردنظر خود را فالو می‌کنند. حال منتظر می‌مانند تا این افراد نیز آن‌ها را فالو کنند. وقتی‌که اصطلاحاً فالو‌بک انجام شد، پس از گذشت مدتی –معمولاً ۴۸ ساعت- آن‌ها را آنفالو می‌کنند.

 

فالو موقت؛ آری یا نه

درباره اینکه از این روش در جذب فالوور اینستاگرام استفاده کنیم یا نه، بین اکثر فعالان این حوزه اختلاف شدیدی وجود دارد. ما نیز درگذشته و دربرخی از موارد از این روش‌ استفاده کرده‌ایم؛ اما هم‌اکنون با انجام روش فالو موقت مخالف هستیم.

برای این مخالفت دو دلیل داریم:

۱- ازنظر اصول اخلاقی و اتیکت، این عمل را شاید بی‌احترامی به آن فرد است، همچنین این کار نمی‌تواند حس خوبی را به افراد بدهد.

۲- مورد دیگری که در آنالیزهای زیادی مشاهده کردیم، پایین آمدن نرخ تبدیل نسبت به شرایط قبل از جذب فالوور با ربات بود. این عمل در بهترین حالت در افزایش فروش شما هیچ تأثیری نمی‌گذارد. تنها اتفاقی که رخ می‌دهد بالا رفتن تعداد لایک‌ها است که البته تعداد لایک‌ها نیز بیان‌گر هیچ موفقیت خاصی نیست و معمولاً امری از روی عادت است.

همچنین مشاهده کردیم که گاهی این افزایش مخاطب، باعث کمبود توجه ما نسبت به مخاطبان ارگانیک می‌شود؛ درنتیجه پاسخگویی ضعیف‌تر، خدمات ضعیف‌تر و در کل نمودار رشد و درآمد ما ضعیف‌تر خواهد شد.

اصرار بیش‌ازحد

اگر شما درجایی مجبور به استفاده از این شیوه برای جذب فالوور اینستاگرام، شُدید؛ حتماً آن را به نحوی اجرا کنید که بیانگر مزاحمت و توهین نباشد. یکی از بهترین روش‌ها می‌تواند نوشتن توضیحات مربوطه در بیوگرافی باشد.

معمولاً اکثر افراد وقتی‌که می‌بینند توسط فردی فالو شده‌اند، اولین کاری که انجام می‌دهند مراجعه به بیوگرافی آن فرد است.

شما می‌توانید در پروفایل و بیوگرافی خود یا در استوری هایلایت شده‌ای علت فالو را بنویسید و از کسانی که فالو موقت کرده‌اید، پوزش بطلبید.

در پایان نیز مجدداً تأکید می‌کنیم که اصولی‌ترین، حرفه‌ای‌ترین، اخلاقی‌ترین، پایدارترین و موثرترین روش برای جذب فالوور اینستاگرام، جذب ارگانیک با استفاده از تولید محتوای حرفه‌ای و اصیل است.

🗃 این مقاله براساس کتاب پولینستاگرام نوشته شده است.

در این کتاب به‌صورت کاملاً کاربردی و همراه با مثال‌های عملی، راه‌کارهای حرفه‌ای مدیریت محتوا و کسب درآمد از اینستاگرام براساس تحلیل رفتار مخاطب ایرانی آموزش داده شده است.

امید جهانداری

یک نویسنده و فیلسوف زندگی # سال‌ها کسب‌وکارهای مختلف را تجربه کرده‌ام و مبانی علمی آن را آموخته‌ام. در فلسفه، علوم رفتاری و روانشناسی شاگردی کرده‌ام، مطالعه کرده‌ام، یادگرفته‌ام و یاد می‌گیرم. هر روز به دنبال شیوه‌های جدید یادگیری و آموزش اثربخش هستم. # با استفاده از ترکیب همه این‌ها هم‌اکنون آموزش می‌دهم و می‌نویسم و تلاش‌ می‌کنم که آموزش‌هایی بسیار ساده؛ اما پرمغز تولید کنم.

نوشته های مشابه

‫۱۰ نظرها

 1. سلام. من یک معلم ریاضی ام در دوره متوسطه دوم. به جهت درخواست بسیاری از دانش آموزان مدارس کم توان یک اکانت در اینستاگرام ایجاد کردم به نام darmangaheriazi و قصد دارم فایل های تدریس ریاضی سه برای دوازدهم تجربی رو رایگان براشون اونجا قرار بدم.یک کانال ۵۰۰ نفره در تلگرام دارم اما می خوام در اینستا که راحت تره و بعدا هم برای خودم می تونه مثمر ثمر تر باشه قرار بدم. اما فیلم ها ۳۰ دقیقه است و من نتونستم در Igtv اینکار انجام بدم. پیشنهادتون چیه

 2. سلام من یک پیج زیورالات در اینستاگرام تاسیس کردم. محتوا و عکس محصولات بسیار با کیفیت هستند. سه ماهه که دارم فعالیت میکنم عکس ها به صورت کاملا حرفه ای گرفته شده اند از هستگ ها به خوبی و در جای مناسب استفاده کردم ولی فالوور نگرفتم. خواستم بدونم چطوری میشه فقط با استفاده از هستگ و محتوا فالوور جذب کرد؟ چطوری پیج مارو ببینن و فالو کنند و بدونند پیج ما وجود داره؟

  1. سلام خدمت شما

   خیر، اگر به‌دنبال رشد پایدار هستید، این روش توصیه نمی‌شود. بهترین و اصولی‌ترین راه‌کار تولید محتوا است.

   در کتاب پولینستاگرام کاملا درباره روش فالو آنفالو و آسیب‌های آن توضیح داده شده است. همچنین نحوه جذب اصولی و پایدار فالوور و مخاطب گفته شده است.

 3. سلام من پیچم شخصیه از طرق سایتا فالور خریدم و حدود نود هزار تا فالوور دارم حالا میخوام واقعی شو بیشتر کنم باید از کجا شروع کنم دقیقا؟

  1. با سلام خدمت شما

   در ابتدای توصیه می‌شود حتما فالوورهای فیک را حذف کنید زیرا که به شدت برای شما امتیاز منفی دارد و نرخ‌ها را کاهش می‌دهد.
   بهترین راه برای جذب فالوور و مخاطب واقعی تولید محتوای با کیفیت است.
   در این باره و راه‌کارهای آن و همچنین روند شروع تولید محتوای با کیفیت در کتاب پولینستاگرام کاملا توضیح داد شده است.

 4. سلام وقت بخیر، من ی پیج تو اینستاگرام دارم، به اسم فروشگاه اینترنتی کتاب ایران، و الان حدود ۲۲۰۰۰ فالور دارم، و حدود ۷۵۰ پست کامل قرار دادم، همه پست ها دارای کپشن های کامل و دقیق از اسم کتاب و نویسنده گرفته تا هشتگ و توضیح مختصر کتابا. عکسا هم بعضیارو از اینترنت میگیرم، بعضیارو خودم با نرم افزار فتوشاپ طراحی کردم. الان مشکل من اینکه تعداد بازدیدای در هفته پیجم هر روز داره کمتر میشه، مثلا به مدت دوهفته تعداد بازدید در هفته بیشتر ز ۴۰۰۰ نفر شده بود، الان رسیده به ۱۰۰۰ نفر در هفته، جدیدا حتی تعداد لایک و کامنتم کم شده خیلی. هیچگونه تبلیغات و ربات و چیزی ندارم، پیجم بیوگرافی کامل نوشتم، استوری هر روز قرار میدم چندین عنوان استوری میذارم. هروقت که سفارشات مشتری رو ارسال میکنم عکس کتابا بهمراه مرسولات پستی رو میذارم که مشتری بهم اعتماد کنه، داخل دایرکت وقتی مشتری پیام میده جوری صحبت میکنم که حتی اگرم کتاب نخرید باز هم واسم مهم نباشه و مشتری ازم راضی باشه، جوری شده که اکثر مشتریام از طرز برخورد تو دایرکت و صبر و حوصلم تعریف کردند و تعجب کردند. خلاصه اینکه بنظر خودم کاری نمونده که انجام نداده باشم واسه پیجم، در ضمن پیجم رو مدت یکسال و یکی و دوماه هست که دارم کار میکنم، هر روز یکی دوتا پست جدید و کامل میذارم. کانال تلگرام هم دارم که ۳۰۰ نفر عضو داره، لینگ کانال رو هم تو بیو پیج گذاشتم. الان مشکل من اینکه چرا داره بازدیدای پیج کم میشه؟ و چیکار کنم که درست بشه؟ خواهش میکنم ی مشورت خوبی بهم بدید ممنون مهندس جان

  1. با سلام خدمت آقای لطفی عزیز

   درباره کاهش بازدید‌ها نمی‌توان بدون تحلیل و داشتن آمارهای دقیق نظرقطعی داد؛ اما باید این نکته را مد نظر داشت که در یکسال اخیر به‌دلیل تغییرات الگوریتم‌های اینستاگرام، کاهش چشمگیری در میزان بازدید پست‌ها در کل صفحات اینستاگرام مشاهده شده است.
   همچنین از دیدگاه رفتاری مخاطبان روزبه‌روز علاقه‌مندی کم‌تری به تعامل و اقداماتی نظیر کامنت گذاشتن دارند.

   پس درحالت عادی این کاهش می‌تواند به علت یکی از همین عوامل الگوریتمی و یا رفتاری باشد.

   حال مسئله مهم برای شما نرخ‌های تبدیل است که باید رصد کنید. اینکه چه میزان درآمد شما در حال افزایش است. در بسیاری از موارد بازدید بیانگر مخاطب خوب برای ما نیست و مخاطب مورد نظر ما همان‌هایی هستند که با ما تعامل خوبی دارند.

   درباره راهکارها ابتدا پیشنهاد می‌کنم با جست‌وجو در گوگل درباره شیوه کار الگوریتم‌های جدید اینستاگرام مطالعه بیشتری کنید.
   سپس سعی کنید ساختار محتوای پیج خود را دقیقا براساس انواعی در کتاب پولینستاگرام توضیح داده‌ام، چینش کنید.
   سپس به فرمت‌ محتواهای خود تنوع خوبی ببخشید و از محتواهای ویدیویی بیشتری استفاده کنید.

   در پایان نیز مجددا تاکید می‌کنم برای خود شاخص‌های مهم‌تری مانند میزان فروش یا اشتراک‌گذاری محتوا توسط مخاطب را درنظر بگیرید و با تولید محتواهای با کیفیت آموزشی، تمرکز خود را روی مدیریت و افزایش این شاخص‌ها قرار دهید.

   امیدوارم توانسته باشم در حد بضاعت و ظرفیت کامنت‌ها پاسخ موردنظر شما را داده باشم.

  2. آقای سجاد لطفی عزیز
   سلام و عرض ادب
   اینجور که شما و دیگران از خودتون تعریف کردید به گمانم شما چشم خوردید! :)))
   به نظرم چاره کار شما استفاده از حرز امام جواد موسسه اسم اعظم است؛ ابتدا دفع چشم زخم کنید؛

   برای در امان ماندن از تأثیر چشم زخم، حرز امام جواد (ع) کارساز است.
   امام صادق (ع): «اگر نبش قبر برای شما ممکن بود (و علت مرگ ها را می فهمیدید) برای شما آشکار می شد که علت بیشتر مرگها چشم زخم است».

   صبوری پیشه کنید و به خدا توکل کنید، از سعی و تلاش خود نکاهید و با مشورت صحیح و حرفه ای از دوستان خوبی مثل آقای امید جهانداری نقایص کارتان را برطرف نمایید، ان شاءالله کسب و کارتان رونق خواهد گرفت.
   پیروز باشید

 5. سلام، من قبل از اینکه با مجموعه آموزشی خدماتی شما در حوزه سوشیال مارکتینگ آشنا بشم با یک سری ربات خارجی مثل instazood.com و hootsuite.com و followerhot.com و… کار کردم ولی واقعا هیچ کدوم به پای ربات ایرانی و اورگانیک بودن روش های افزایش فالوور واقعی شما نمی رسند. میخواستم در صورت امکان، بهم در مورد افزایش فالوور واقعی اینستاگرام و سئو اینستاگرام (اکسپلور ) راهنمایی بدید.
  در ضمن اگه بشه در مورد تبادل بیشتر توضیح بدید و تاکتیک های بهتری ارائه کنید خیلی خووووووووب میشه.
  همچنین یک لیست از صفحاتی که پیشنهاد میکنید کارشون خوبه برای تبلیغات و فالووراشون فیک نیست بگید یا آموزش بدید بفهمیم که فالوورهاشون واقعی هست یا فیک و قلابی.
  مرسی مرسی مرسی امید آقای جهانداری عزیززززز شما حرف ندارید مطالب وبلاگتون رو واقعا دوست دارم

  1. سلام خدمت شما خانم حاجیپولیان

   ممنون از توجه شما به آموزش‌های ما

   درباره پیشنهاد صفحات نمی‌توانم صفحه خاصی را به شما پیشنهاد دهم. برای انتخاب یک صفحه مناسب باید به موضوع و مخاطب آن توجه کنید که مناسب شما باشد. از میزان مشارکت و کامنت‌های آن صفحه می‌توانید پیج مناسبی را پیدا کنید.
   البته توجه داشته باشید که باید با آزمون و خطا پیجی را که بهترین بازدهی و نرخ تبدیل را برای شما دارد پیدا کنید. با سرمایه‌گذاری‌های کوچک در پیج‌های مختلف و مورد اعتماد تبلیغ کنید و صفحه‌ای را که بهترین بازدهی را دارد جهت سرمایه‌گذاری‌های اصلی انتخاب کنید.

   درباره روش‌های دیده شدن در اکسپلور باید خدمت‌تان عرض کنم که اصولی‌ترین روش، تولید محتوای با ارزش و با کیفیت است. سپس با استفاده از تکنیک‌هایی مانند هشتگ‌گذاری اصولی می‌توانید به نتیجه دلخواه برسید.

   درباره تمامی این نکات در کتاب پولینستاگرام توضیح داده‌ام که می‌توانید از بخش محصولات همین سایت تهیه و مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

نسخه الکترونیکی

کتاب پولینستاگرام امید جهانداری

۵۰ درصد تخفیف

فقط ۹۰۰۰ تومان

کتاب پولینستاگرام

افزایش شدید درآمد با روش‌های کم‌هزینه از طریق اینستاگرام

۵۰ درصد تخفیف

فقط ۹۰۰۰ تومان

نویسنده: امید جهانداری