مدیریت راهبرانه

دروغی به‌نام چند وظیفگی

چندوظیفگی یا مولتی تسکینگ (multitasking) موضوعی است که بسیاری از ما امروزه در حال انجام آن هستیم.

مثلا همین الان در حال خواندن این متن هستید، احتمالا چند صفحه یا اپ دیگر را باز کرده‌اید تا به آن‌ها نیز یک سر بزنید یا هم‌زمان به پیام دوست‌تان در حال پاسخ دادن هستید!

برخی اعتقاد دارند که در این زمینه مهارت دارند و بهتر از دیگران می‌توانند بدون خستگی و افت اثربخشی کارها، چندین‌کار را با یکدیگر و هم‌زمان انجام دهند.

اما باید گفت ذهن انسان برای این کار ساخته نشده است و نمی‌تواند تمرکز و توجه خود را بین چند کار به‌صورت هم‌زمان تقسیم کند.

در این قسمت از تلویزیون امید جهانداری بررسی می‌کنیم که چرا چندوظیفگی به شدت باعث خستگی ما و افت کیفیت کارهای ما می‌شود. همچنین راه‌کارهایی را ارائه می‌دهیم که بتوان وضعیت موجود را بهبود داد، اثربخشی کارها را بالا برد و همچنین استرس کم‌تری را تحمل کرد.

امید جهانداری

یک نویسنده و رفتارشناس 🔻 سال‌ها کسب‌وکارهای مختلف را تجربه کرده‌ام و مبانی علمی آن را آموخته‌ام. در فلسفه، علوم رفتاری و روانشناسی شاگردی کرده‌ام، مطالعه کرده‌ام، یادگرفته‌ام و یاد می‌گیرم. هر روز به دنبال شیوه‌های جدید یادگیری و آموزش اثربخش هستم. 🔺 با استفاده از ترکیب همه این‌ها هم‌اکنون آموزش می‌دهم و می‌نویسم و تلاش‌ می‌کنم که آموزش‌هایی بسیار ساده؛ اما پرمغز تولید کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا