درخواست راهنمایی و مشاوره

پاسخ داده شده
0
0

با سلام و احترام
ببخشید بنده امین علیزاده هستم ، ۲۶ سالمه ، اهل آذربایجان غربی هستم ، فارغ التحصیل کارشناسی مدیریت صنعتی هستم ولی متأسفانه بیکارم و از این بیکاری خیلی هم رنج میبرم ، لطف میکنید اگر در امکانتون هست راهنماییم کنید که از کجا شروع کنم از چه کاری شروع کنم ؟
یا با ۱۵ میلیون تومان چه کاری میشه راه انداخت که سود داشته باشه و امکان رشد داشته باشه؟
متشکر میشم اگر لطف کنید و بنده رو راهنمایی کنید

بهترین پاسخ
-1
0

سلام، امین عزیز سوال تو از آن سوالاتی است که پاسخ دقیق آن خود نیازمند صدها سوال است اما سعی می‌کنم تا جایی که می‌شود در اینجا پاسخ را بدهم.

برای اینکه بهتر به نتیجه برسیم باید ابتدا کاملا صادقانه به یک سوال پاسخ بدهی و این پاسخ کلید حل تمامی مشکلات کاری‌ات است.

آیا واقعا در رشته ای که می‌گویی فارغ‌التحصیل شده‌ای ( که ذات این کلمه خطاست، زیرا ازآنجا انسان نابود می‌شود که فارغ التحصیل می شود، چرا که رمز موفقیت در دائم‌التحصیل بودن است) دارای مهارت کافی هستی و اینکه به آن علاقه داری یا خیر.

اگر پاسخ به سوال بالا بله است یعنی در رشته ای که تحصیل کرده‌ای مهارت خوبی داری و به آن علاقه نیز داری که به نظر من بر روی مهارت‌های فردی خود مثل اعتمادبه‌نفس، فن بیان، ارتباطات و … کار کن و در آنها حرفه ای بشو تا بتوانی خودت و تخصصت را به دیگران به خوبی ارائه کنی.

اما اگر پاسخ تو به سوال بالا خیر است ( جالب است که پاسخ بالای ۷۰ درصد خیر است ) بحث کاملا متفاوت می شود. در این حالت به نظر من ابتدا مدرکت را دور بریز و با خود کمی خلوت کن و ببین برای چه ساخته شده‌ای، مطمئن باش که خداوند بیهوده تو را خلق نکرده است و در پایان علاقه و استعدادت را با هم پیدا کن و در آن حوزه شروع به یادگ
یری کن و در کنار آن به شغلی هرچند از نظرت سطح پایین ( که به نظر من سطح پایین معنایی ندارد) پیدا کن که همراستای با مهارت دلخواهت باشد.

اما بحث ۱۵ میلیون سرمایه اولیه :

این بحث هم به سوال اولم برمی‌گردد، اگر جواب بله است بنشین و ببین که با این سرمایه چکاری در حوزه تخصصی که داری هرچند کوچک آغاز کنی و اگر نمی‌شود با دوستی که با یکدیگر در یک زمینه تخصص دارید سرمایه گذاری مشترک کنید.

اما اگر پاسخ سوال اول خیر است که این مبلغ را بابت کسب مهارت و یادگیری خود هزینه کن و شک نکن که بهترین سرمایه‌گذاری حتی به نظرمن کوتاه‌مدت است.

امیدوارم از همین حالا مسیر جدیدت را آغاز کنی و یادت باشد که :

امروز تو را به فردا و فردا تو را به دیروز می‌رساند.

موفق باشی

امید جهانداری

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت ابتدا یا ثبت نام کنید

دانلود نسخه الکترونیک نشریه آوای ملت

لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا آخرین نسخه نشریه کسب‌وکار و هدیه برایتان ایمیل گردد
همین الان برایم ایمیل کن!
close-link