اگر روان‌شناس، مشاور یا کوچ حرفه‌ای هستید!

اگر در یکی از حرفه‌های یاری‌رسان فعالیت می‌کنید

خواندن این داستان برای شما

یک داستان واقعی

شاید در زمان‌های دور برای موفقیت در کارمان کافی بود که مشکلی از دیگران را حل کنیم. اما خیلی نگذشت که دیگران هم شروع به حل همان مشکل مردم کردند. این آغازی شد برای به دردسر افتادن انسان برای موفقیت در کسب‌وکارش.

این‌جا آغاز پدیده‌ای بود به‌نام رقیب و رقابت. حال دیگر موفقیت و درآمد در بازی رقابت تقسیم می‌شد.

این هم خیلی طولی نکشید و تعداد رقبا آن‌قدر زیاد شد که رقابت هم بر سر حل مشکل رنگ باخت و اینجا آغاز دنیای جدیدی به‌نام دیده شدن بود.

حال دیگر آن کس کارش رونق بیشتری داشت که بیشتر دیده می شد. عصر دیده شدن سال‌های سال پابرجا ماند و ماند و ماند …

پایان عصر دیده شدن

اما بالاخره پس از سال‌ها قدرت‌نمایی دیده شدن هم به پایان رسید. 

شاید الان در این فکر باشید که چرا این امپراتوری عظیم دیده شدن فرو ریخت. داستان از آن‌جا آغاز شد که مسئله بشر از نیازهای ضروری مانند غذا و پوشاک و هرآن‌چه که تصور می‌کرد به آن‌ نیاز دارد، فراتر رفت.

اکنون بشر دچار مسائلی بود که به شدت به حل شدن آن‌ها نیاز داشت؛ اما مشکل آن‌جا بود که خود از وجود آن‌ نیازها خبر نداشت.

آغاز عصر آگاهی

دراین‌جا بود که عصر آگاهی آغاز شد. اکنون افراد و کسب‌وکارهایی برنده بودند که با آگاهی دادن دیده می‌شدند.

کسانی که مردم را از مشکلات‌شان آگاه می‌کردند، کسانی بودند که مشتریان جدیدی برای خود می‌ساختند.

اما در این‌جا یک مشکل دیگر خودش را نشان داد. آگاهی هم به سرنوشت رقابت گرفتار شد. حال کسانی برنده بازی بودند که آگاهی بهتری می‌دادند و البته بیشتر دیده می‌شدند.

آغاز دنیای جدید، عصر محتوا

دنیای جدید و عصر محتوا همین امروز است. همین الان که شما در حال خواندن این مطلب هستید، در حال بازی با یک محتوا هستید. این محتوا است که به نیازهای شما پاسخ می‌دهد و البته برای شما پول می سازد.

اکنون در یکی از حیاتی‌ترین و البته دشوارترین زمان‌های تاریخ برای کسب درآمد هستیم.

اما خبر خوب این‌جاست که اتفاقا این دشواری برای ما نقطه قوت کسب درآمدهای بسیار زیاد است. زیرا که حجم عظیم درآمد فقط به کسانی می‌رسد که قواعد بازی را خوب می‌دانند و بقیه افراد سهم بسیار کمی از این دریای ثروت خواهند برد.

قواعد بازی

امروز برای رشد در کاری که انجام می‌دهیم؛ حرف‌ها و کتاب‌ها و دستورالعمل‌های زیادی وجود دارد که اگر آن‌ها را به‌خوبی فرابگیریم و اجرا کنیم؛ موفقیت‌های بسیاری نصیب ما می‌شود.

اما اگر شما یک حرفه یاری‌رسان دارید؛ یعنی روان‌شناس ‌هستید، مشاوره می‌دهید، یک کوچ حرفه‌ای هستید و … حتما الان ذهن‌تان درگیر است و با خودتان می‌گویید که من خیلی از قواعد را یاد گرفته‌ام، در اینستاگرام فعال هستیم، متخصص حرفه‌ای هستم، خیلی‌ها جاها دیده شده‌ام یا اصلا کلی کتاب خوانده‌ام، کارگاه رفتم و مشاوره بازاریابی گرفته‌ام و ….

اما چرا اون‌جور که دلم می‌خواد و فکر می‌کنم که لایق اون هستم، جواب نمی‌گیرم. چرا خیلی‌‌ها با دانش و مهارت کم‌تر از من خیلی بهتر از من دیده می‌شوند و موفق‌ترند. یا اصلا خیلی معروف‌ترند!

می‌دونم الان خیلی کنجکاو شدید و با خودتون می‌گویید، آخه چرا؟ اصلا نگران نباشید، در ادامه می‌گم داستان از چه قراره …

زمین بازی برای شما فرق داره!

آره درست شنیدید! زمین بازی برای شما خیلی فرق داره و البته وقتی زمین عوض بشه قواعدش هم عوض می‌شه.

پس اگر روان‌شناس، مشاور یا کوچ هستید، فقط کافیه قاعده بازی خودتان را یاد بگیرید.

 قطعا وقتی قاعده بازی رو بلد نباشیم انجام اون بازی خیلی سخت می‌شه و حتی از دیدن اون بازی هم احساس بدی به ما دست بده؛

اما وقتی به قواعد مسلط بشیم تمام بازی برای ما لذت می‌شه.

قاعده بازی برای روان‌شناس‌ها، کوچ‌ها و مشاوران

اکثر کسانی که من رو می‌شناسند می‌دونند که سال‌ها در حوزه آموزش فعال هستم. کتاب‌های پرفروش نوشتم و کارگاه‌ها آموزشی زیادی رو برگزار کردم. ولی یه سری دوستان دیگه من هم می‌دونند که سال‌ها در کسب‌وکار هم آدم پرکاری بودم، کسب‌و‌کارهای مختلفی رو داشتم و بازاریابی رو خوب می‌شناسم.

این‌جا بود که یک نکته مهم رو فهمیدم و اون این‌که هرچیزی رو در بازاریابی و کسب‌وکار بلد بودم در کار آموزشم جواب نمیده؛ و اون‌جا بود که فمیدم در حرفه‌های یاری‌رسان قواعد بازی فرق داره.

یعنی چه بخوای دیده بشی، چه بخوای شنیده بشی، چه بخوای خوب پول دربیاری و از همه مهم‌تر بخوای خوب به دیگران کمک کنی؛ باید یه کارهای متفاوت انجام بدی.

برای همین مدت‌ها روی این موضوع کار کردم و به عنوان مشاور در کنار خیلی از کسب‌وکارهای آموزشی و مشاوره‌ای فعالیت کردم. در پشت صحنه خیلی از مطرح‌ترین روان‌شناس‌ها و مدرس‌ها حضور داشتم و کمک‌شان کردم بهتر دیده شوند و بهتر به دیگران کمک کنند و البته به اهداف خودشان برسند.

حالا این قاعده بازی چی هست؟

اولش می‌خواستم همین‌جا درباره‌اش بنویسم و کامل اون رو توضیح بدم یا یک پادکست ضبط کنم؛ اما هرچی با خودم کلنجار رفتم دیدم من اهل کم‌گویی نیستم و دوست دارم ریشه‌ای سیر تا پیاز هر چیز رو به دیگران بگم والا احساس خوبی ندارم و توهم کم‌کاری به سرم می‌زنه!

پس دیدم تو این شرایط هیچ چیز بهتر از یک وبینار حرفه‌ای نیستش، اون‌جا هم فرصت دارم خیلی خوب دراین‌باره حرف بزنم و هم از مهم‌تری می‌دونم که ذهن شما هم مثل روزهای اول خودم پر از سوال هستش و چه بهتر در این وبینار به برخی از اون‌ها پاسخ هم بدیم.

در این وبینار درباره قاعده بازی در موفقیت روان شناس‌ها و کوچ‌ها صحبت خواهیم کرد
و البته روش‌های ساده و مهم برای موفقیت مالی در این بازی سخت رو خواهیم گفت!

برای پیش‌ثبت‌نام رایگان در این وبینار ارزشمند،

 این فرم را تکمیل کنید

از هرجای جهان و در خانه می‌توانید با کیفیت بالای آموزشی در این وبینار شرکت کنید!

مدرس وبینار قاعده بازی برای روان شناس‌ها و کوچ‌ها کیست؟

امید جهانداری

نویسنده و مربی رفتار

 • نویسنده پرفروش‌ترین کتاب بازاریابی با رسانه‌های اجتماعی در ایران
 • نویسنده کتاب اثرگذار پول نو
 • دارنده تندیس مدرس برتر کشور
 • نویسنده، مدرس و فعال در حوزه علوم رفتاری
 • استراتژیست محتوای آموزشی و مشاور مارکتینگ آموزشی
 • طراح آموزشی و مربی مدرسان و مشاوران در حوزه محتوا
 • طراح و مربی ارشد مدیران در حوزه ارتباطات حرفه‌ای‌
 • پژوهشگر و سخنران حرفه‌ای در زمینه رفتار انسان در کسب‌وکار
 • مشاور و طراح سیستم‌های مبتنی بر اقتصاد رفتاری
 • خالق مدل ایرانی و اثربخش پول نو
 • طراحی و اجرای کارگاه‌ها و محصولات آموزشی کاربردی
 • سخنران بیش از ۱۰۰ کارگاه، سمینار و رویدادهای مطرح کشوری
 • موسس گروه ارزش‌آفرینی ایرانیان
 • مدیر گروه بازاریابی محتوایی اکسون
 •  سابقه فعالیت و همکاری‌های بزرگ اقتصادی

نگاهی کلی به وبینار قاعده بازی برای روان شناس‌ها و کوچ‌ها

وبینار چیست؟

وبینار  از ترکیب دو واژه وب و سمینار تشکیل شده است. وبینار، سمینار، دوره یا کارگاهی است که از طریق اینترنت برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند بدون حضور  در یک مکان فیزیکی در آن شرکت کنند. کافی است هر یک از شرکت‌کنندگان پشت کامپیوتر یا موبایل خود نشسته و از طریق اینترنت با مدرس در ارتباط باشند و یادگیری خود را آغاز کنند.

با شرکت در وبینار می‌توانید در منزل خود بنشینید و در سمینارها و کارگاه‌های آموزشی مختلف به صورت زنده شرکت کنید. مهم نیست که کجای ایران یا جهان باشید کافی است به یک کامپیوتر  یا موبایل متصل به اینترنت دسترسی داشته باشید.

در بسیاری از موارد هزینه بالای رفت و آمد برای افراد شهرهای مختلف یا فراهم نبودن شرایط مناسب برای حضور در دوره‌های آموزشی،  کارگاه‌های تخصصی و کاربردی، برای بسیاری از افراد یادگیری باکیفیت را دشوار می‌کند؛ اما با تکنولوژی‌هایی مانند وبینار و آموزش آنلاین این امکان به راحتی برای همه افراد فراهم شده است.

گاهی بسیاری از افراد تجربه خوبی از وبینارها ندارند و آن کیفیت لازم را دریافت نکرده‌اند؛ اما باید گفت کیفیت یادگیری ارتباط مستقیمی با مهارت مدرس و طراحی آموزشی مبتنی بر آموزش دیجیتال دارد. حتی در بسیاری از موارد و موضوعات آموزشی در صورت رعایت اصول آموزش دیجیتال می‌توانیم کیفیت یادگیری بسیار بالاتر از کلاس‌های حضوری را دریافت کنیم.

استفاده از وبینار به دو صورت زنده و غیرزنده امکان‌پذیر است. در حالت زنده، مدرس در همان زمان در حال ارائه آموزش و محتواهای خود است و اگر سوالی داشته باشید شما نیز می‌توانید به‌صورت زنده در آخر جلسه مطرح کنید. در حالت غیر زنده شما فیلم ضبط شده وبیناری که قبلا برگزار شده را تماشا می‌کنید.

پاسخ سوالات متداول درباره این وبینار

پس از ثبت اطلاعات خود در فرمی که در همین صفحه قرار دارد، به برگه‌ای هدایت می‌شوید که در آن اطلاعات راهنمای شرکت در وبینار و همچنین لینک ورود به کلاس آنلاین درج شده است.

کافی است چند دقیقه قبل از شروع وبینار  روی لینک ورود به کلاس کلیک کنید  تا اتوماتیک به کلاس هدایت شوید و به‌صورت زنده در کلاس حاضر شوید و یادگیری خود را آغاز کنید.

کافی است یک کامپیوتر، اسپیکر یا هندزفری و همچنین دسترسی اینترنت داشته باشید. البته اگر لپ‌تاپ یا موبایل دارید نیازی به اسپیکر ندارید.

 

سرعت اینترنت بهتر است حداقل ۱ مگابیت بر ثانیه باشد. تقریبا همه اینترنت‌های ADSl ایران این سرعت را دارند. همچنین اگر از گوشی برای شرکت در وبینار استفاده می‌کنید تمام سیم‌کارت‌ها از سرعت کافی برخوردار هستند.

 
 

اگر نتوانستید به صورت زنده در وبینار شرکت کنید، فیلم وبینار در اختیار ثبت‌نام کنندگان قرار می‌گیرد و بعدا می‌توانید فیلم را نگاه کنید. البته فیلم آن شاید چند روز بعد از برگزاری وبینار در اختیارتان قرار گیرد.

فیلم وبینار در اختیار تمام شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود، یعنی با ثبت‌نام در این وبینار، بعد از برگزاری، می‌توانید فیلم کامل را دریافت کنید.

البته به دلیل خاصیت پرسش و پاسخ برنامه زنده، پیشنهاد می‌کنیم به صورت لایو در وبینار حضور داشته باشید.

 

بله، از طریق مرورگر گوشی می‌توانید با موبایل یا تبلت هم در وبینار شرکت کنید.

البته توصیه می‌کنیم در صورت امکان برای دریافت کیفیت بهتر  و البته افزایش تمرکز در زمان یادگیری از کامپیوتر استفاده کنید.

بله، این وبینار به صورت زنده برگزار می‌شود و در همان لحظه‌ مدرس درحال صحبت است و همچنین می‌توانید تصویر او و همچنین اسلایدها را نیز مشاهده کنید.

 

همچنین می‌توانید در بحث‌ها شرکت کنید و سوالات خود را نیز  از مدرس بپرسید.

به نظر ما شرکت در این وبینار برای همه روان‌شناس‌ها، مشاوران و کوچ‌ها، از نان شب واجب‌تر است.

کسانی که به هیچ نوع آموزش‌های مهارتی و تاثیر آن در سرعت رشدشان ندارند. کسانی که اعتقاد دارند هرآن‌چه می‌دانند برای‌شان کافی است و نیازی به یادگیری مهارت‌های نو در دنیای جدید ندارند!

برای پیش‌ثبت‌نام رایگان در این وبینار ارزشمند،

 این فرم را تکمیل کنید

دکمه بازگشت به بالا