رشد کسب‌وکار

چگونه با ساخت پیام برند، در بازار رقابت دست نیافتنی شویم؟

پیام برند، سوخت جت کسب‌وکار

 

هر برند در دل خود پیامی دارد که می‌خواهد به مخاطبان خود ارسال کند. ما به این پیام، پیام برند می‌گوییم؛ برای انتقال این پیام راه‌های بسیاری وجود دارد؛ اما برخی از آنها نه تنها مفید نیستند، بلکه باعث آزار مخاطب نیز می‌شودند. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم یک پیام برند خوب باید چگونه باشد که نه تنها آسیب‌رسان نباشد بلکه مانند سوخت جت عمل کند و ما را نسبت به رقبا، دست نیافتنی کند.

یک پیام برند خوب 

همیشه به‌یاد داشته باشیم که پیام برند را به‌زور ارسال نکنیم و آن را در قالب داستان‌هایی اصیل و جذاب ارسال کنیم. در اینجا نیز باید دوباره بر اصل صداقت تأکید ویژه‌ای داشته باشم.

هوشمندانه است که کارهای بهتری را برای تعداد کمتری انجام دهیم تا اینکه کارهای معمولی را برای افراد بیشتری انجام دهیم. در این دام نیفتیم که صرفاً برای جذب و همراهی تعداد بیشتر مخاطب، کارهای معمولی انجام دهیم. فراموش نکنیم که ما آمده‌ایم که با راه‌اندازی کسب‌وکار جدید، کارهای جدید و خاص انجام دهیم. اگر قرار باشد که کارهای معمولی دیگران را انجام دهیم، اصلاً برای چه آمده‌ایم.

کسانی وجود دارند که کارهای معمولی انجام می‌دهند و قبل از ما بوده‌اند. چرا ما باید وجود داشته باشیم؟ داستان این‌که چرا ما باید وجود داشته باشیم و برای چه آمده‌ایم، همان پیامی است که در دل برند جای گرفته است و باید آن را به‌خوبی برای مخاطبان خود ارسال کنیم.

پیام برند
پیام برند

انتقال مناسب پیام برند

اگر می‌خواهیم کسب‌وکارمان به برندی تبدیل شود که هواداران زیادی دارد، باید تمام تلاش خود را به‌کارگیریم تا پیام برند ما به‌خوبی منتقل شود و مخاطب این پیام را به‌درستی دریافت کند.

یکی از بزرگ‌ترین و اساسی‌ترین عواملی که در انتقال صحیح برند نقش دارد، کارکنان هستند. متأسفانه در بسیاری از موارد، کارکنان نادیده گرفته می‌شوند و قدرت و جایگاه آنها در یک سیستم کسب‌وکار به‌خوبی درک نمی‌شود که در این مورد در مقاله‌ای دیگر صحبت کردیم؛ اما به‌عنوان یک کارآفرین نو و کسی که خالق یک برند است، باید بدانیم که کارکنان یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در انتقال صحیح پیام برند و درنتیجه ایجاد تجربه‌ای عالی برای مشتریان هستند.

عدم صداقت در پیام برند

پیامی که برند شما منتقل می‌کند باید واقعیت داشته باشد، در اینجا دوباره اصل صداقت را یادآوری می‌کنم. بسیاری از کسب‌وکارها یک پیام را منتقل می‌کنند؛ اما به‌عنوان یک شعار، نه اینکه آن را واقعاً در عمل نشان دهند.

 این نه‌تنها به ما هیچ کمکی نمی‌کند، بلکه به‌طورقطع آغاز یک مشکل بزرگ و حتی در بسیاری از موارد جبران‌ناپذیر نیز هست.

اگر شما به‌صورت مداوم چیزی را بگویید؛ اما آن را اجرا نکنید، مردم به‌خوبی و بهتر از حتی خود شما، این عدم صداقت را متوجه می‌شوند و این باعث می‌شود که اعتقاد مردم نسبت به شما از بین برود. یادتان باشد که اگر مردم به شما اعتماد نداشته باشند، دیگر به‌عنوان یک برند با شما تعامل نخواهند داشت. به همین دلیل است که در این حد تأکیددارم که اگر می‌خواهید یک برند باشید و تصمیم خود را واقعاً گرفته‌اید، باید حرفی را که می‌زنید، به‌صورت ۱۰۰ درصد به آن، عمل هم بکنید.

برچسب ها

امید جهانداری

یک نویسنده و مربی رفتار # سال‌ها کسب‌وکارهای مختلف را تجربه کرده‌ام و مبانی علمی آن را آموخته‌ام، در علوم رفتاری و روانشناسی شاگردی کرده‌ام، مطالعه کرده‌ام، یادگرفته‌ام و یاد می‌گیرم. هر روز به دنبال شیوه‌های جدید یادگیری و آموزش اثربخش هستم. # با استفاده از ترکیب همه این‌ها هم‌اکنون آموزش می‌دهم و می‌نویسم و تلاش‌ می‌کنم که آموزش‌هایی بسیار ساده اما پرمغز تولید کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن