رشد کسب‌وکار

۳ نکته ضروری در پروفایل اینستاگرام برای کسب‌وکارها

این روزها همه کسب‌وکارهای موفق از اینستاگرام در کسب‌وکارهای خود استفاده می‌کنند. صفحه پروفایل اینستاگرام یکی از مهم‌ترین و پربازدید‌ترین مکان‌هایی است که افراد به آن سر می‌زنند. در مقاله زیر نکاتی مطرح می‌شود که به شما کمک می‌کند با رعایت آن‌ها در پروفایل اینستاگرام خود، به عنوان یک کسب‌وکار مورد اعتماد برای مخاطبان خود معرفی شوید و در نتیجه بتوانید درآمد بیشتری را از اینستاگرام کسب کنید.

تصویر پروفایل اینستاگرام

تصویر پروفایل اینستاگرام یکی از کلیدی‌ترین عناصر صفحه شما است که نشانگر هویت شما است. اگر دارای یک برند هستید، لوگوی آن را در پروفایل اینستاگرام خود قرار دهید. اگر دارای یک فروشگاه فیزیکی هستید، یک عکس حرفه‌ای از سر در مغازه خود تهیه کنید و آن را در پروفایل اینستاگرام خود قرار دهید. اگر صفحه شما شخصی است، حتماً یک عکس واضح و بزرگ از چهره خودتان قرار دهید.

این کار اعتماد مخاطب را به‌شدت افزایش می‌دهد. از تصاویر بی‌هویت مانند منظره، گل، خودرو، عکس‌نوشته، متن و … استفاده نکنید. این کار به‌شدت در عدم‌اعتماد مخاطبان تأثیر دارد.

نام صفحه و پروفایل اینستاگرام

نام کاربری پروفایل اینستاگرام را نام رسمی برند یا فروشگاه خود قرار دهید که به انگلیسی است؛ اما نام صفحه خود را به زبان فارسی درج کنید. این کار باعث می‌شود که مخاطب درهرصورتی که شما را جست‌وجو می‌کند بتواند به‌آسانی شما را پیدا کند.

از اسامی بی‌هویت مانند اسامی که در انتهای آن‌ها اعداد خاصی وجود دارد، استفاده نکنید. به‌هیچ‌عنوان از علائم مانند خط تیره (_) در نام پروفایل خود استفاده نکنید. در کل نام‌گذاری به شکلی باشد که علاوه بر داشتن هویت، تایپ و پیدا کردن آن هم برای مخاطب آسان باشد.

اگر نام برند شما به شکل‌های مختلفی نوشته می‌شود، سعی کنید برای همه آن‌ها صفحاتی را ایجاد کنید؛ اما یکی را به‌عنوان صفحه اصلی قرار دهید و در پروفایل سایر صفحات آدرس صفحه اصلی را درج کنید.

این کار فایده‌های بسیاری دارد ازجمله اینکه اگر مخاطبان به شکل دیگری نیز نام شما را جست‌وجو کنند، باز به مسیر دسترسی شما خواهند رسید. همچنین از سوءاستفاده رقیبان جلوگیری خواهید کرد.

پروفایل اینستاگرام
پروفایل اینستاگرام

متن بیوگرافی اینستاگرام

بیوگرافی شما یکی از کلیدی‌ترین عوامل فروش و ایجاد اعتماد است. به‌هیچ‌عنوان از حروف انگلیسی -مانند فینگلیش finglish – در متن بیوگرافی اینستاگرام استفاده نکنید.

در بیو خود حتماً به این موضوع اشاره کنید که دقیقاً در چه حوزه‌ای فعال هستید و چه محصولات و خدماتی ارائه می‌دهید. سپس حتماً در بیوگرافی خود درج کنید که افراد با دنبال کردن صفحه شما چه چیزی به دست می‌آورند و چه منفعتی برایشان وجود دارد.

اگر فروشگاه فیزیکی دارید حتماً آدرس و تلفن معتبر را در پروفایل اینستاگرام درج کنید و اگر فروشگاه شما آنلاین است حتماً لینک سایت خود را درج کنید.

امید جهانداری

یک نویسنده و فیلسوف زندگی # سال‌ها کسب‌وکارهای مختلف را تجربه کرده‌ام و مبانی علمی آن را آموخته‌ام. در فلسفه، علوم رفتاری و روانشناسی شاگردی کرده‌ام، مطالعه کرده‌ام، یادگرفته‌ام و یاد می‌گیرم. هر روز به دنبال شیوه‌های جدید یادگیری و آموزش اثربخش هستم. # با استفاده از ترکیب همه این‌ها هم‌اکنون آموزش می‌دهم و می‌نویسم و تلاش‌ می‌کنم که آموزش‌هایی بسیار ساده؛ اما پرمغز تولید کنم.

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

  1. درورد بر شما جناب جهانداری
    مطالب بسیار عالی و به طور خلاصه قرار داده می شوند . بسیار سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

نسخه الکترونیکی

کتاب پولینستاگرام امید جهانداری

۵۰ درصد تخفیف

فقط ۹۰۰۰ تومان

کتاب پولینستاگرام

افزایش شدید درآمد با روش‌های کم‌هزینه از طریق اینستاگرام

۵۰ درصد تخفیف

فقط ۹۰۰۰ تومان

نویسنده: امید جهانداری