رشد کسب‌وکار

چگونه یک کسب‌وکار نو تأسیس کنیم

چرا باید یک کسب‌وکار نو راه‌اندازی کنیم؟

 

کسب‌وکار نو رویای بیشتر افراد و کارآفرینان دنیای امروز است و همه می خواهند به این رویای شیرین برسند، اما بیایید کمی واقع بینانه به وضعیت کسب‌وکار های دنیای امروز بپردازیم.

 

وضعیت کسب‌وکارهای دنیای امروز

امروزه در دنیایی زندگی می‌کنیم که در طول زمان بسیار چهارچوب و سنت در آن ایجادشده است و مشکل اصلی اینجاست که بسیاری متعصبانه به آن‌ها اعتقاد دارند. شاید اعتقاد آن‌ها درست باشد اما باید به این نکته توجه کرد که بسیاری از سنت‌ها و قوانین و چهارچوب‌ها کاملاً کاربردی بوده‌اند اما در زمان خود و ممکن است در زمان حاضر نه‌تنها مفید و کاربردی نباشند بلکه آسیب‌رسان نیز باشند.

تا جایی که کوین کلی در این زمینه اعتقاد دارد که )) گونه‌ها به‌این‌علت منقرض می‌شوند که محدودیت‌های تاریخی، در یک بدن و چهارچوب مشخص و یا طراحی مشخص قرارگرفته‌اند.))

سوال اساسی

اما سؤالی که همیشه مطرح است این است که چگونه برای نوآوری و راه‌اندازی یک کسب‌وکار نو خود را از چهارچوب‌ها و سنت‌هایی که دیگر برای ما کاربرد

ندارند و حتی بر روی ما تأثیر منفی نیز می‌گذارند رها کنیم؟

جواب

جواب تنها یک جمله است.

از طریق طرح سؤالات با این مضمون ((چه می‌شد اگر!!!))

اما طرح سؤال کافی نیست و در این دام نیفتید که فقط سؤال طرح کنید، اگر شما فقط سؤال طرح کنید و برای آن هیچ پاسخی را پیدا نکنید و به آن پاسخ ندهید، نه‌تنها هیچ کمکی نکرده‌اید حتی خود را نابود نیز کرده‌اید.

طرح سؤال تازه آغاز داستان است، برای پاسخ به سؤال باید شروع کرد از هرکجا که می‌شود.

 

راه اندازی کسب‌وکار نو امید جهانداری

جایگاه آموزش در راه اندازی کسب‌وکار نو

بر روی آموزش خودتان و توسعه مهارت‌های خود سرمایه‌گذاری کنید، آن‌قدر یاد بگیرید و تلاش کنید تا پاسخ را پیدا کنید

آنجاست که اتفاقات خوب آغاز می‌شود. دنیا به دست کسب‌وکارهای نوآور و ارزشمند رشد کرده است و آن کسب‌وکارها به دست کسانی به وجود آمده‌اند و رشد کرده‌اند که چارچوب‌ها رو کنار زده‌اند و از خود سؤالات خوبی پرسیده‌اند و بلافاصله برای پاسخ به آن سؤالات اقدام کرده‌اند و در آن مسیر تلاش کرده‌اند.

مهم نیست که به نتیجه رسیده‌اند یا خیر، بسیار کسانی که در این مسیر زمینه‌ساز موفقیت نفر بعدی شده‌اند و اگر تلاش آن‌ها وجود نداشت، نفر بعد نیز به پاسخ نمی‌رسید.

فراموش نکنید که شما به‌عنوان یک کارآفرین، بازاریاب و هر کس که می‌خواهد کسب‌وکاری نو را تأسیس کند، باید یک عادت را در خود پرورش دهد و آن عادت چیزی نیست جز سؤال کردن.

یادمان باشد …

یادمان باشد زندگی کوتاه‌تر از آن است که بخواهد خسته‌کننده و ملال‌آور باشد. تمایز نقش پررنگی در بازاریابی دارد.

یادمان باشد که برای رشد در عصر حاضر باید همواره در حال یادگیری باشیم، مهم نیست از کجا، تنها چیزی که مهم است یادگیری است.

امید جهانداری

یک نویسنده و مربی رفتار # سال‌ها کسب‌وکارهای مختلف را تجربه کرده‌ام و مبانی علمی آن را آموخته‌ام، در علوم رفتاری و روانشناسی شاگردی کرده‌ام، مطالعه کرده‌ام، یادگرفته‌ام و یاد می‌گیرم. هر روز به دنبال شیوه‌های جدید یادگیری و آموزش اثربخش هستم. # با استفاده از ترکیب همه این‌ها هم‌اکنون آموزش می‌دهم و می‌نویسم و تلاش‌ می‌کنم که آموزش‌هایی بسیار ساده اما پرمغز تولید کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن