راه‌اندازی کسب‌وکار

چه چیز کسب‌وکارهای میلیونی را از دیگران جدا می کند؟

چه چیز کسب‌وکارهای میلیونی را از دیگران جدا می کند؟Reviewed by امید جهانداری on May 10Rating:

علت اصلی میلیونی شدن کسب‌وکارها

امروزه اگر با دقت به اطراف خود نگاه کنیم، بیشترین چیزی که بعد از انسان ها مشاهده می شود کسب و کارها و مشاغل مختلف می باشد. اما وقتی که با دقت بیشتری به این ها نگاه می شود، در نگاه اول به راحتی می توان به اختلاف بسیار زیاد سطح و جایگاه این کسب‌وکارها پی برد.

چرا اینقدر اختلاف

با بررسی هایی که بر روی تعداد زیادی از کسب و کارها صورت گرفت این علت پیدا شد و آن چیزی نبود جز کارآفرینان و موسسان آن کسب‌وکار، در واقع وقتی که بیشتر بررسی شد تفاوت عملکردی بین میلیونی ها و کسب‌وکارهای متوسط تنها ۲۰ درصد بود یعنی در ۸۰ درصد کارهایی شبیه به هم انجام می دادند اما چه چیزی باعث این اختلاف بسیار زیاد حتی بین نفر اول و دوم شده است.

پس از گفت و گویی هایی که با این کارآفرینان موفق میلیونی شد، یک عادت در همه این افراد مشترک بود که همین عادت علت اصلی رشد فوق العاده آنها شده بود.

آن عادت مشترک

شاید در نگاه اول تنها چیزی که به ذهن ما برسد، یک عادت بسیار سخت است که به نظرتان این کارآفرینان میلیونی آن را انجام میدهند.

اما نکته جالب و شگفت انگیز اینجاست که این عادت چیزی است که نه تنها بیشتر افراد بلکه همه ما به آسانی می توانیم ان را انجام دهیم و همین جا در کنار ما  به طور کامل در دسترس است و هر زمان که اراده کنیم می توانیم آن را انجام دهیم.

پرورش این عادت در خودمان می تواند بسیار به ما در تصمیم گیری برای انتخاب شغل دلخواهمان کمک کند، وقتی که با تلاش پشتکار  آن را انجام دهیم و در وجود ما یک عادت بسیار قوی شود آنجا است که باعث می شود تا اختلاف بین یک کسب و کار فوق العاده میلیونی با متوسط معمولی آشکار شود.

همچنین مشاهده کنید!  رادیو اکسون۱۲: تنها راه دائمی موفقیت کسب‌وکار

وقتی که از تعدادی ثروتندان با دارایی بسیار بالا و با کسب‌وکارهایی موفق از جمله وارن بافت و بیل گیتس سوال شد که به نظر شما اگر بخواهید یک ویژگی مشترک که باعث موفقیت می شود را در یک کلمه بگویید، آن کلمه چیست؟ آنها به این سوال پاسخ دادند و پاسخ همه آنها تنها یک چیز بود.

این کلمه تمرکز است.

 

تمرکز به نقاط مثبت

 

در بررسی که در طی ۱۵ سال توسط لوئیس شیف بر روی افراد فعال در کسب و کار های موفق صورت گرفت نتایج جالبی بدست آمد، در این بررسی در سوالی از مالکان کسب و کارهای متوسط پرسیده شد که چقدر بر روی نقاط ضعف خود تلاش دارند و پاسخ آنها ۵۸ درصد بود و وقتی همین سوال از مالکان میلیونر بود این پاسخ این سوال صفر درصد بود.

جایگاه تمرکز

ما از این بررسی نمی خواهیم نتیجه بگیریم که نباید بر روی همه نقاط ضعف خود کار کنیم و آنها را رفع کنیم، بلکه می خواهیم به جایگاه تمرکز پی ببریم.

این افراد موفق تفاوتشان با افراد معمولی در این بود که ۱۰۰ درصد بر روی نقاط قوتشان تمرکز داشتند و در مرحله اول توجهی به نقاظ ضعفشان نداشتند.

همه ی ما در کنار نقاط ضعفمان نقاط مثبتی داریم که تنها به خودمان اختصاص دارد و در هیچ کس دیگری وجود ندارد، تنها راز موفقیت و متفاوت بودن در این است این نقاط مثبت را در خودمان پیدا کنیم و با توجه ویژه به آنها و تمرکز بر روی نقاط مثبتمان به هر آنچه که باید برسیم.

متاسفانه بسیاری از افراد تنها به نقاط ضعفشان فکر می کنند و هیچ توجهی به چیزهایی که آنها را از دیگران متفاوت می کنند ندارند، اگر می خواهید یک فرد فوق العاده شوید و کسب‌وکارتان میلیونی شود و خود را از معمولی ها جدا کنید، لطفا هیچ کار خاصی نکنید.

فقط نقاط مثبتی در خودتان پیدا کنید

و تمرکز خود را بر روی توسعه آنها بگذارید.

همین.

 

امید جهانداری

امید جهانداری هستم. سال‌ها در حوزه کسب‌وکار فعالیت کرده‌ام، یادگرفته‌ام، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. برآیند همه آموخته‌هایم این است که شاه‌کلید موفقیت یک مدیر و کسب‌وکارش، مسلط بودن به مهارت‌های فردی و رفتاری در کسب‌وکار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود نسخه الکترونیک نشریه آوای ملت

لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا آخرین نسخه نشریه کسب‌وکار و هدیه برایتان ایمیل گردد
همین الان برایم ایمیل کن!
close-link