داستان زندگی من

سلام امید جهانداری هستم.

برای رسیدن به جایگاهی که الان هستم و پیداکردن مسیر اصلی مورد علاقه‌ام و قرار گرفتن در آن، از کودکی به فعالیت در حوزه‌های مختلف پرداخته‌ام.

از فعالیت حرفه ای و غیرحرفه‌ای در حوزه‌های مختلف ورزشی که بگذریم، از دوران دبستان به‌ فراگیری خوشنویسی، طراحی و نقاشی به‌مدت ۶ سال پرداختم، سپس در دوران نوجوانی علاقه بسیار شدیدی به کامپیوتر و فناوری اطلاعات پیدا کردم.

وارد این حوزه شدم و در همین دوران فعالیت تجاری‌ام را نیز در همین حوزه آغاز کردم. پس‌ از دوران دبیرستان به دلیل علاقه هم‌زمان به اینترنت، تجارت و بازار تحصیلات خود را در‌ زمینه تجارت‌الکترونیک و سیستم های تحت‌وب ادامه‌ دادم و در پروژه‌های بسیاری در‌ این‌زمینه همکاری نمودم.

به دلیل تجربه‌ها و آموخته‌هایی که در حوزه‌ خوشنویسی و طراحی داشتم و کمبودی که در بعد هنری و تبلیغاتی پروژه‌ها احساس می شد، به فراگیری علم گرافیک و سپس تبلیغات پرداختم، تبلیغات آغازگر راهی جدید برای‌ من بود، انگار که دنیایی جدید را به من نشان داد که تا قبل از آن از وجود آن بی‌خبر بودم، بعد از آن با راه‌اندازی شرکتی به طور هم‌زمان در حوزه فناوری اطلاعات و تبلیغات مشغول به فعالیت شدم.

در ادامه همین فعالیت‌ها بود که وزن علاقه من در پروژه‌ها به سمت مدیریت و فعالیت در بخش‌های برنامه‌ریزی، بازاریابی و تجاری نسبت به همکاری در بخش فنی روزبه‌روز سنگین‌تر می‌شد و همین علاقه و تجربه‌های موفق‌تر در حوزه مدیریت، آغازگر یادگیری در حوزه مدیریت کسب‌و‌کار شد.

در حوزه کسب‌وکار، بازاریابی و تبلیغات در مجموعه‌های متنوعی در قالب موسس، شریک تجاری، مشاور و … فعالیت کردم و  شکست‌ها و موفقیت‌های بسیاری را تجربه نمودم.

برآیند تمام این دوران بود که اکنون اینجا و در این مسیر هستم و درک دیگری، بدون دیگری امکان‌پذیر نیست و دراینجا بود یاد آن جمله مشهور سخنرانی استیو جابز در استنفورد افتادم «تنها با نگاه به گذشته می‌توان به ارتباط بین نقاط پی برد.» و تازه آن را با تمام وجود درک می‌کردم.

هم‌اکنون با تکیه بر تجربیات قبلی‌ام در حوزه کسب‌وکار و تبلیغات، در صنعت محتوا و بازاریابی محتوا مشغول به فعالیت تجاری هستم.

همچنین در حوزه روان‌شناسی، اقتصاد رفتاری و ارتباطات حرفه‌ای به مطالعه و یادگیری، تولید محتوای علمی و آموزش افراد مشغول هستم.

تا کنون دو کتاب پول نو و پولینستاگرام از من منتشر شده است. نقطه مشترک همه نوشته‌های من از جمله کتاب و نوشته‌های منتشر شده در فضای دیجیتال، نگاه از دیدگاه رفتار انسان به پدیده‌ها است.

در وبلاگم نیز با عنوان حرف‌نوشته‌ها به آدرس (omidjahandari.com) درباره موضوعات روزمره، زندگی، اجتماع، تجربه‌ها و هرآنچه که به عقاید شخصی آلوده است و در هیچ‌جای دیگر نمی‌توان بی‌پرده گفت، می‌نویسم.

پس از سال‌ها مطالعه، یادگیری، فعالیت و تجربه دریافته‌ام که آن‌چه باعث رشد فردی و اقتصادی پایدار در یک فرد یا کسب‌وکار می‌شود؛ پیش از یادگیری تکنیک‌های تخصصی، داشتن مدل ذهنی و شخصیت مناسب است.

به‌نظرم شرط اول رشد، حرفه‌ای بودن در مهارت‌های اصولی و عمیق رفتاری و ارتباطی است. اینکه در نهایت بدانیم که همه ما انسانیم و به اصول انسانی پایبند باشیم.

دکمه بازگشت به بالا
بستن