مهار‌ت‌های رشد فردی

عادت‌های بد خود را بدون کارهای عجیب ترک کنیم (قسمت دوم)

عادت‌های بد خود را بدون کارهای عجیب ترک کنیم (قسمت دوم)Reviewed by امید جهانداری on Dec 30Rating:

چگونه پس از شناسایی عوامل اهمال‌کاری در ترک عادت‌های بد خود، نسبت به رفع آنها اقدام کنیم؟

(قسمت دوم)

 

ترک عادت

عادت چیست و چگونه آن را ترک کنیم؟

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، ما ۲ نوع عادت داریم: عادت‌های، خوب عادت‌های بد. رفتارهایی را که به صورت مداوم و در مدت زمان زیادی انجام می‌دهیم، به مرور زمان تبدیل به عادت در وجود ما می‌شوند.

گفتیم که عادت‌های بد، اگر برای رفع عاد‌ت‌های بد، اقدام مناسب و به‌موقع نشود، بزودی کنترل زندگی ما را به دست می‌گیرند. ترک عادت‌ها برخلاف تصور اکثر افراد، کاری بسیار سخت نیست و انجام آن آسان است؛ اما باید مهارت انجام آن را فرا‌ گرفت. در واقع همه کارها آسان هستند؛ اما به دلیل اینکه مهارت انجام آن را نداریم باعث می‌شود که آن کار برای ما سخت شود.

مهارت از چه راهی بدست می‌آید؟

باید به شما بگویم، اگر هزاران کتاب خوانده شود، هزاران دوره آموزشی برویم، به تنهایی کافی نیست و مهارت کسب نمی‌شود. مهارت تنها با تمرین و تمرین بدست می‌آید.

در قسمت قبل گفتیم که چگونه عادت‌های بد و عوامل محرک آنها را پیدا کنیم، در این فایل صوتی به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه پس از اطلاع از عادت‌های بد خود و عوامل آن‌ها، به آسانی و بدون کارهای عجیب این‌ عادت‌ها را ترک کنیم.

در این مجموعه فایل‌های صوتی به این موضوع به طور مفصل می‌پردازیم.

 


 

دانلود


 

برچسب ها

امید جهانداری

امید جهانداری هستم. سال‌ها در حوزه کسب‌وکار و همچنین آموزش فعالیت کرده‌ام، یادگرفته‌ام، یاد می‌گیرم و می‌نویسم. برآیند همه آموخته‌هایم این است که شاه‌کلید رشد یک مدیر، یک کسب‌وکار و یک فرد، مسلط بودن به مهارت‌های فردی و رفتاری است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن