شنبه , مهر ۱ ۱۳۹۶
صفحه اصلی | مهارتهای فردی | انضباط شخصی | عادت ها ی بد خود را بدون کارهای عجیب ترک کنیم(قسمت دوم)

عادت ها ی بد خود را بدون کارهای عجیب ترک کنیم(قسمت دوم)

چگونه پس از شناسایی عوامل اهمال کاری در ترک عادت های بد خود، نسبت به رفع آنها اقدام نماییم؟

(قسمت دوم)

 

ترک عادت

عادت چیست و چگونه آن را ترک کنیم؟

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، ما ۲ نوع عادت داریم، عادت های خوب عادت بد. رفتارهایی را که به صورت مداوم در مدت زمان زیادی انجام می دهیم، به مرور زمان تبدیل به عادت در جود ما می شوند.

و گفتیم عادت های بد اگر به موقع برای رفع آنها اقدامی نشود، بزودی کنترل زندگی ما را به دست می گیرند. ترک عادت ها برخلاف تصور اکثر افراد کاری بسیار سخت نیست و انجام آن آسان است، اما باید مهارت انجام آن را فرا گرفت. در واقع همه ی کارها آسان می باشند اما به دلیل اینکه مهارت انجام آن را نداریم، باعث می شود که آن کار برای ما سخت شود.

مهارت از چه راهی بدست می آید؟

باید به شما بگویم، اگر هزاران کتاب خوانده شود، هزاران دوره آموزشی برویم، به تنهای کافی نیست و مهارت کسب نمی شود. مهارت تنها با تمرین و تمرین بدست می آید.

در قسمت قبل گفتیم که چگونه عادتهای بد و عوامل محرک آنها را پیدا کنیم، در این فایل صوتی به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه پس از اطلاع از عادت ها بد خود و عومل آن، آنها را به آسانی و بدون کارهای عجیب ترک کنیم.

در این مجموعه فایلهای صوتی به این موضوع به طور مفصل می پردازیم.

 


پخش آنلاین

 

دانلود


 

درباره امید جهانداری

امید جهانداری هستم. در حوزه های مختلف فعالیت داشته ام. برآیند همه‌ی آنها پژوهش و فعالیت در حوزه راه‌اندازی کسب‌وکارهای نو و کمک به ارتقای مهارت‌های فردی افراد با استفاده از دانش روز دنیا و تجربیات خودم است.

این مطالب را نیز ببینید!

عادت های بد

چگونه عادت های بد خود را بدون کارهای عجیب ترک کنیم

چگونه عوامل اهمال کاری در ترک عادت های بد خود را شناسایی کنیم؟ (قسمت اول) …

پاسخ دهید